Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 07.04.2019 12:13:28

Vítají Vás australští ovčáci Gentle Mate

RISING SUN TRUE a GENTLE MATE

Rising Sun True & Gentle Mate

 

 

 

Junior šampion Slovenska, Národní vítěz Slovenska mladých 2005, Nejlepší dorost Speciální výstavy KCHMPP 2004, 2x CAJC, Jugendbester (Wieselburg 2005), 1x CAC, 1x CWC, Najlepšia suka w rase,  složena Zkouška záchranářské způsobilosti (ZZZ)

 

 

alias „SHARIE“

 

PLEMENO: Australský ovčák 

DATUM NAROZENÍ: 17.2.2004, import USA

OTEC: Spring Fever of Rising Sun, DNA-CP, ASCA STDcds, RTDd, AKC DNA Profile V291530 (černý trikolór – černý s bílými znaky a měděným pálením)

MATKA: ASCA PCH., WTCH. Rising Sun True Blue Skyler, AKC CD, OA, OAJ; ASCA CDX, GS-E, JS-E, RS-E; AHBA: HRDI, HRDII (blue merle s bílými znaky a měděným pálením)

CHOVATEL: Rose Park, Becky Beckmann, Steve Burdine („Rising Sun Farm“, Minnesota, USA) 

MAJITEL: Mgr. Mariana Malečková, Mlčechvosty 62, 277 07  Vraňany (Česká republika)

ČÍSLO OBČANSKÉHO PRŮKAZU: CMKU/AUO/35/-04/04

ČÍSLO AMERICKÉHO PASU: AKC DN065605-04

TRVALÉ BYDLIŠTĚ: Mlčechvosty 62, 277 07  Vraňany 

KOEFICIENT PŘÍBUZENSKÉ PLEMENITBY (COI) = 5,59% (počítáno z deseti generací)

 

DRUH A BARVA SRSTI: středně dlouhá, černá trikolór - černá s bílými znaky a měděným pálením

BARVA OČÍ: Levé oko – hnědé Pravé oko – hnědé

OCAS: Kupírovaný (původně dlouhý).

CHRUP: Plnochrupá, skus nůžkový

RTG DKK: rentgenový snímek pořízen dne 19.6.2006, vyhodnocen v USA 31.8.2006

AS-22472E28F-PI (OFA hips Excellent = FCI A1)

RTG DLK: rentgenový snímek pořízen dne 19.6.2006, vyhodnocen v USA  31.8.2006 

AS-EL2181F28-PI (OFA elbows Normal)

Oční vyšetření: Oči kontrolovány na dědičná oční onemocnění každý rok (naposledy dne 3.10.2006 s negativním výsledkem)

 

 

ZVLÁŠTNÍ ZÁZNAMY: Sharie je jedinou fenkou v naší smečce a patřičně toho zneužívá. Dva dospělé psy prakticky neustále morduje, tahá je s velkou oblibou za chlupy na krku nebo za uši. Oba dva také celkem úspěšně „pase“ a na Rustym si trénuje štípání a kousání do nohou. Někdy máme pocit, že již od útlého mládí celkem bez problémů „šéfuje“ oběma starším psům. Je neuvěřitelně pohyblivá, což dává venku najevo především při hře s ostatními psy. Ačkoli se všude dočtete, že australský ovčák nemá lovecký pud – nevěřte tomu! Oblíbenou zábavou našeho prcka je honění srnek a zajíců a rozhodně se netváří, že nemá lovecký pud, ba naopak – je zřejmě přesvědčená, že se narodila jako lovecký pes.

Svou inteligenci, či spíše mazanost projevuje již od útlého věku. Nesmírně ráda pracuje a je ochotná se kvůli nám, tedy spíše kvůli odměně, přetrhnout a rozkrájet na malé kousíčky. Sharie absolvovala kurz základního minima pro záchranářské psy a složila zkoušku záchranářské způsobilosti podle zkušebního řádu ČR (ZZZ). V současné době se naplno věnuje stopování a také výcviku asistenčního psa.

 

 

 

ROZPOZNÁVACÍ ZNAMENÍ: Zkrátka řečeno – Sharie je náš drahoušek. I ve věku dvou let ji zůstala štěněčí bezprostřednost, hravost a mazlivost. Tuhle holčičku si prostě musí každý zamilovat.

 

 

OBLÍBENÁ POLOHA:

Sharie miluje boudičky, které vyhledává po celém bytě. Nejoblíbenější „boudička“ je pod postelí, další následuje pod stolem v kuchyni, když panička vyrábí něco dobrého.

Jinak se samozřejmě s oblibou válí ráno v posteli. Když usoudí, že je načase, aby ti líní páníčci konečně vylezli z kanafasu, skočí nám rovnou na hlavu a paničce začne ožírat vlasy. Po dostavení se očekávané reakce, kdy panička a páníček začnou rozespale a s tichým klením vylézat z postele, rozloží se na ní jako královna a v tu ránu spokojeně chrápe.   

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. března 2007 se naší Sharie narodilo devět nádherných štěňátek! Bližší informace o vrhu "A" a fotografie štěňátek najdete zde 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaujala Vás Sharie? Chcete se o ní dozvědět více? Kontaktujte nás, rádi Vám odpovíme.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny texty a obrázky na těchto stránkách jsou majetkem chovatelské stanice Gentle Mate.  Jejich kopírování, popř. publikování je možné pouze s naším písemným souhlasem.

Kopírování textů přímo ze stránek je znemožněno, pokud máte zájem o některou část textů, kontaktujte nás telefonicky či emailem.

Copyright © Mariana Weberová, 2007

 

TOPlist